10 hororov, ktoré vás pripravia na začiatok školského roka

10 hororov, ktoré vás pripravia na začiatok školského roka 1 youtu.be image 12 e1504300776116 zoznam filmov

Ktoré horory sú ideálne pre úspešný začiatok školského roka?

Len nedávno sme vytvorili zoznam 10 hororov, ktoré vám mali spríjemniť leto. No čas utiekol ako voda a už vám musíme do školských tašiek pribaliť hororové desiate.

My vieme, neustále pripomínanie začiatku školského roka je to posledné, čo študent potrebuje. Predsa len, končí sa nádherný čas absolútnej slobody, zábavy, slnečných lúčov, bozkávania sa v horúcom daždi. Jedinou dilemou posledné dva mesiace bolo to, či sa zobudiť ráno o siedmej a užiť si čo najdlhšie vidno, alebo dospať poslednú noc a začať deň o druhej poobede.

Teraz sa však znovu začne šedý čas núteného vstávania, cestovania v preplnených autobusoch a vlakoch, trpenia osobnostne prázdnych učiteľov a učenia sa na testy, lebo si nemôžete dovoliť opäť robiť reparát.

Posledné dni nerobíte nič iné, než to, že sa snažíte upokojiť samých seba o tom, že škola je v podstate fajn. Upokojujete sa kolektívom a kamarátmi, ktorých v skutočnosti vo svojom vnútri nenávidíte. Hovoríte si, že sa začnete konečne učiť a prihlásite sa hneď v úvode roka, aby ste mohli mať pokoj po zvyšok polroka, aj keď všetci vieme, že to necháte na poslednú chvíľu, keď sa budete topiť v strese a nervozite.

Nič vám nepomôže. Ste stratení a i napriek pár dňoch voľna vás čaká 10 mesiacov utrpenia.

Ale nemajte strach, na to sme tu my. Ako hororoví fanúšikovia vieme, že ak niečo dokáže pomôcť, sú to práve hororové filmy. Umožnia vám zabudnúť na školu a prehnané virtuálne násilie uvoľní hromadiacu sa agresivitu.

Tu je 10 filmov, ktoré sme pre vás vybrali:

Cooties (2014)

10 hororov, ktoré vás pripravia na začiatok školského roka 2 zoznam filmov

Hororová komédia, ktorú pomohol napísať Leigh Whannell (Saw, Dead Silence, Insidious) a v ktorej hrá geniálny Rainn Wilson aka Dwight z legendárneho seriálu The Office (US) a Elijah Wood aka Frodo z The Lord of the Rings, prípadne psychopat z hororu Maniac (2012)? Sem s ňou!

Navyše, čo znie lepšie ako premisa vírusového ochorenia, ktoré sa šíri kuracími nugetkami a robí zombíkov z predpubertálnych detí? Všetci dospelí zamestnanci školy tak zostanú v obkľúčení malých hladných maniakov.

10 hororov, ktoré vás pripravia na začiatok školského roka 3 pfvZ1TjUPFEbty8dKtEwGte6TZB zoznam filmov

 

Jennifer’s Body (2009)

10 hororov, ktoré vás pripravia na začiatok školského roka 4 zoznam filmov

Megan Fox možno nikdy nepatrila medzi najtalentovanejšie herečky, no pred plastickými operáciami patrila medzi niečo, čo bulvárne média nazývajú “sex symbolmi.” Preto nebolo vôbec prekvapením, že prikývla na rolu atraktívnej roztlieskavačky, ktorú posadne démon Succubus a vydá sa na cestu zvádzania svojich spolužiakov, ktorých privedie k malej smrti… alebo smrti ako takej.

10 hororov, ktoré vás pripravia na začiatok školského roka 5 zoznam filmov

 

Prom Night (1980)

10 hororov, ktoré vás pripravia na začiatok školského roka 6 zoznam filmov

Prom Night patrí medzi tie lepšie slashery 80. rokov a navyše sa vo filme predstavila ikonická “scream queen” Jamie Lee Curtis. Príbeh je o štvorici študentov, ktorí sa chystajú na obrovský maturitný večierok. Bohužiaľ, maskovaný vrah sa im ho rozhodne prekaziť. Štvorica spolužiakov bola pred 6 rokmi zodpovedná za úmrtie jedného žiaka. Žeby išlo o neskorú pomstu? Možno áno, možno nie.

Prom Night sa dočkal prerábky v roku 2008.

10 hororov, ktoré vás pripravia na začiatok školského roka 7 MV5BNjZmY2VkNGMtZGI4NS00NmFkLWJhZTMtZWFkMDJmN2RjOTBkL2ltYWdlXkEyXkFqcGdeQXVyMzU4ODM5Nw@@. V1 SX1777 CR001777999 AL zoznam filmov

 

Carrie (1976)

10 hororov, ktoré vás pripravia na začiatok školského roka 8 zoznam filmovTúto filmovú adaptáciu hororového rovnomenného románu od Stephena Kinga asi nie je nutné predstavovať. Carrie White je introvertka a veľmi hanblivá, za čo môže jej nábožensky fanatická matka, ktorá ju držala vždy pod zámkom. No keď ju spolužiaci verejne zahanbia, prebudia sa v nej telekinetické schopnosti. Ukáže sa, že šikana nezostane vždy nepotrestaná. Okrem toho, Sissy Spacek je tu geniálna a mladého Johna Travoltu tu môžete vidieť tiež.

Keby ste veľmi chceli, môžete si pozrieť filmovú adaptáciu z roku 2013.

10 hororov, ktoré vás pripravia na začiatok školského roka 9 carrie zoznam filmov

 

The Faculty (1998)

10 hororov, ktoré vás pripravia na začiatok školského roka 10 MV5BMTljZDg3ZWQtMTM1OC00NTFiLTg3MDItNTVlZDIzNzRkOTE3XkEyXkFqcGdeQXVyMzM4MjM0Nzg@. V1 SY1000 CR006441000 AL zoznam filmov

Áno, opäť Elijah Wood. Tentokrát vo svojom mladom veku a vo filme od režiséra Roberta Rodrigueza (Planet Terror, Sin City). Scenár napísal legendárny Kevin Williamson, ktorého prácu ste videli vo forme hororovej série Scream.

Zdá sa vám, že vaši profesori sú občas naozaj zvláštni? Akoby neboli z tohto sveta? Na tento desivý a neprekvapivý fakt prídu študenti vo filme The Faculty. Usaďte sa a užite si jazdu po ceste absurdnej zábavy.

 

10 hororov, ktoré vás pripravia na začiatok školského roka 11 youtu.be image 6 e1504294292172 zoznam filmov

 

Suicide Club (Suicide Circle, Jisatsu sâkuru, 2001)

10 hororov, ktoré vás pripravia na začiatok školského roka 12 zoznam filmov

Vážne sme chceli spraviť nejaký vtip o tom, ako majú študenti občas chuť zabiť sa, no nebolo by to úplne ideálne. Film Suicide Club rozhodne nepatrí medzi skvosty kinematografie a hororového žánru, no nachádza sa v ňom tak nepríjemná atmosféra, že by bolo nefér ho nespomenúť.

Suicide Club začne hromadnou samovraždou 54 študentiek, čo odštartuje veľmi záhadnú sériu masových samovrážd naprieč celým Japonskom. Na celej mysterióznosti pridáva fakt, že na lokalitách samovrážd sa ocitnú zrolované kúsky kože, ktoré zapadajú do koží obetí.

Brrrrrr.

10 hororov, ktoré vás pripravia na začiatok školského roka 13 image w1280 1 zoznam filmov

 

Dance of the Dead (2008)

10 hororov, ktoré vás pripravia na začiatok školského roka 14 zoznam filmov

Patríte v škole medzi lúzrov? Bez urážky. Všetci vieme, že hierarchia existuje v každej spoločnosti. Byť na jej úplnom spodku nie je zlé. Naopak, v prípade zombie apokalypsy to môže byť výhoda. Tak ako v prípade filmu Dance of the Dead. Všetky decká utekajú na maturitný večierok a jediní ľudia schopní vystaviť stopku zombíkom sú samotári a zúfalci, ktorým sa nepodarilo nájsť partnera/partnerku. Hurá!

10 hororov, ktoré vás pripravia na začiatok školského roka 15 zoznam filmov

 

Blood Punch (2013)

10 hororov, ktoré vás pripravia na začiatok školského roka 16 MV5BMTUwNzgwMjkzOV5BMl5BanBnXkFtZTgwMzY0MDU1NjE@. V1 SY1000 CR006581000 AL 1 zoznam filmov

Každý si zaslúži lásku. Aj študent Milton, ktorý má talent na varenie metamfetamínu. Pri tomto chemickom pokuse ho pristihnú a nasmerujú do rehabilitačného centra pre mladistvých. Tam stretne nádhernú Skyler, ktorá Miltona zbaví panictva a ten jej začne byť… zaviazaný? Asi áno, lebo jej prikývne na skvelý plán úteku z centra a na výlet do chatky v lese, kde má svoj produkt za finančnú odmenu navariť.

Bohužiaľ, daná lokalita je prekliatá od čias Americkej vojny za nezávislosť a Milton so Skyler sa stanú svedkami veľmi čudnej časopriestorovej anomálie. Naozaj, veľmi čudnej…

10 hororov, ktoré vás pripravia na začiatok školského roka 17 dsdsdsdsaaqdqwfqwf zoznam filmov

 

Deathgasm (2015)

10 hororov, ktoré vás pripravia na začiatok školského roka 18 zoznam filmov

Škola je vo veľa prípadoch zodpovedná za monotónne životy študentov. To je aj prípad metalového fanatika Brodieho, ktorý sa navyše kvôli zdravotnému stavu matky musel presťahovať do nudného mestečka.

Náhodou spozná ďalšieho milovníka Metalu Zakka. Ten mu prezradí, že v tichom meste žije metalová legenda Rikki Daggers. Dostanú sa mu do domu, kde ho uvidia spať s platňou v ruke a po veľmi bizarnej šarvátke im Rikki platňu dá. Neskôr v nej objavia zvláštny text piesne, ktorý si v garáži, ako právna začínajúca kapela, zahrajú.

Tým otvoria bránu démonickým silám a v meste operujúci satanistický kult hľadajúci Čiernu hymnu sa do celého chaosu svojsky zamotá. Pointou je, že Brodie so svojimi kamarátmi budú musieť čeliť démonickým entitám za sprievodu metalovej hudby.

Navyše, tak ako v prípade Blood Punch, aj v tomto filme si zahral hlavnú postavu Milo Cawthorne.

10 hororov, ktoré vás pripravia na začiatok školského roka 19 deathgasm zoznam filmov

 

Detention (2011)

10 hororov, ktoré vás pripravia na začiatok školského roka 20 zoznam filmov

Neznášate tínedžerské filmy, milujete hororovú sériu Scream a pravdepodobne ste videli všetky horory za posledných 20 rokov? Žánrovka Detention je tak ideálna pre vás. Ide o skvelý mix paródie, hororu a odkazov na desiatky hororových klasík. To všetko v chaotickom príbehu, ktorého hlavnou antagonistkou je sériová vrahyňa Cinderhella. Tá má v pláne pochutnať si na skupine študentov, ktorí sa ocitli po škole.

10 hororov, ktoré vás pripravia na začiatok školského roka 21 youtu.be image 8 zoznam filmov

Zdieľať: