Kontroverzný horor ‘The Hunt’ vstal z mŕtvych

Politický horor spôsobil minulý rok taký rozruch, že ho zrušili. Film však ožil.

Kontroverzia sa vracia.

Spomínate si na politický horor The Hunt od producentov filmov The Purge? Písali sme o ňom v polovici letných prázdnin minulého roku s tým, že sa mal navyše dočkať aj slovenskej a českej distribúcie. Vydaný trailer však spôsobil menší rozruch, hlavne pre svoju “kontroverznú” satirickú náturu, ktorá v dobe Trumpovej Ameriky má špecifický efekt nechcenej doslovnosti.

Konzervatívni komentátori a blogeri obvinili režiséra Craiga Zobela z podnecovania násilia a nenávisti. Umiernenejší kritici pre zmenu dumali nad tým, či je vhodné púšťať v kinách film, ktorý proti sebe posiela dva opozičné tábory v dobe, kedy je americká spoločnosť polarizovaná tak ako nikdy predtým.

No a aby toho nebolo málo, ani nie týždeň po vydaní traileru sa počas jediného víkendu odohrali dva masakre v El Paso a v meste Dayton v štáte Oregon.

Distribučná spoločnosť Universal Pictures okamžite film stiahla a The Hunt sa prakticky nič nepočulo.

Zmena nastala pred 3 dňami, kedy Universal Pictures do sveta vypustili nový oficiálny trailer a čerstvý plagát oslavujúci všetky negatívne prívlastky, ktorých sa The Hunt dočkal.. Film má vyjsť 13. marca, teda, ak sa nič nepokazí.

Pripomeňme si však o čom The Hunt je.

V pomerne priamočiarom príbehu nazrieme za oponu elít a vysoko postavených ľudí s takmer neobmedzenou mocou. Mať k dispozícii čokoľvek, na čo človek pomyslí, môže mať celkom desivé následky, hlavne v oblasti rekreačnej zábavy. Rybárčenie a lovenie nemých tvárí dokáže nasýtiť len na krátko. Zakázané ovocie predsa len chutí najlepšie a inak tomu nie je ani v tomto prípade.

Dvanásť cudzincov sa z ničoho nič ocitne na prázdnom a rozsiahlom území blízko lesa. Okrem BDSM guľôčok v ústach ich spája cesta k neodvratnému osudu – stať sa loveckými trofejami šialenej elity. Tí vybehnú z neďalekého luxusného kaštieľa a svoju nedotknuteľnosť si tradične otestujú vzrušujúcim lovom.

S čím však členovia elitnej moci nerátali je prítomnosť Crystal, ktorá hru na mačku a myš pozná lepšie, než samotní lovci. Crystal naozaj nemá v pláne stať sa ďalšou z umlčaných obetí. Naopak, naservíruje im ich vlastnú medicínu pokým sa nedostane k záhadnej žene zodpovednej za organizáciu celého nechutného lovu.

Film The Hunt zrežíroval Craig Zobel (Z for Zachariah, One Dollar) a scenár napísali Damon Lindelof (The Lost, World War Z) a Nick Cuse (The Leftowers, Maniac). Vo filme si zahrali Ike Barinholtz, Betty Gilpin, Emma Roberts, Hilary Swank a ďalší.

The Hunt je z produkcie Blumhouse, White Rabbit a vyjde 13.03.2020 v kinách v USA. O slovenskej a českej distribúcii sa zatiaľ nič nehovorí.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát:

Zdieľať:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.