Smrteľná hra na lov v horore Desolation

Desolation vás naučí nechodiť do lesa.

Každý hororový fanúšik má vycibrené inštinkty pri vykonávaní normálnych aktivít. Do pivnice sa chodí vždy s vreckovým nožíkom a dvere sa zaisťujú zarážkou. Lesom sa prechádza len za spoločnosti niekoho pomalšieho a vyvolávajú sa výhradne duchovia celebrít, nie zavraždených detí a neviest.

No je tu aj aktivita, ktorá je vždy na prvom mieste na zozname „Nikdy to nerob.“ Ide o kemping. Áno, je november a ak sa niekto rozhodne ísť kempovať, prípadne spacákovať, zaslúži si zomrieť, no vo všeobecnosti platí, že kemping počas ktoréhokoľvek ročného obdobia je zakázaný. Nechápte to zle, rozumieme príťažlivosti času stráveného v lone prírody, no žiadne nádherné spomienky nestoja za smrť. Nejde o divoké zvieratá, stratu orientačných zmyslov a následný kanibalizmus. Ak nás niečo horory naučili, tak to, že v lesoch žijú duchovia samovrahov, sirôt, mýtické kreatúry, čarodejnice a fyzicky nepríťažliví úchylní sérioví vrahovia.

Práve posledne menovaný element potenciálnej smrti hrá hlavnú úlohu vo filme Desolation. Abby a jej syn Sam prídu o manžela a otca. Svoju bolesť sa rozhodnú vyliečiť spoločným výletom do lesov v New Yorku. Spoločnosť im má robiť Abbyna kamarátka Jen.

Kemping prebieha úplne v poriadku a rozhodne má svoje čaro. Prechádzanie lesom je síce vyčerpávajúce, no aj obohacujúce. Sam si však začne všímať podozrivého muža v okuliaroch, ktorý síce pôsobí ako jeden z ďalších ľudí na túre, no niečo mu na ňom nesedí.

O pravdivosti svojich inštinktov sa presvedčí v jednu noc, keď sa spolu s Abby zobudia a Jen zmizne. Sam a Abby sa vydajú stratenú Jen hľadať, no celkom rýchlo nadobudnú pocit, že ich niekto sleduje.

Ten „niekto“ však rozohral vlastnú hru, ktorá nepotrebuje spoluhráčov. Víťazstvo spočíva v úspešnom love svojich obetí. Tým Sam, Abby a Jen presne sú: obeťami čakajúcimi na ranu z ľútosti.

Film Desolation je celovečerným režisérskym debutom Sama Pattona. O premiéru ide aj scenáristom Mattovi Andersonovi a Michaelovi Larson-Kangasovi. Vo filme si zahrali Toby Nichols, Jaimi Paige, Alyshia Ochse a Claude Duhamel.

Desolation je z produkcie Desolated Productions a vyjde cez IFC Midnight 15. decembra tohto roku.

Trailer:

Zábery z filmu:

Smrteľná hra na lov v horore Desolation 2 vlcsnap 2017 11 15 04h34m02s379 min desolation Smrteľná hra na lov v horore Desolation 3 vlcsnap 2017 11 15 04h35m01s424 min desolation Smrteľná hra na lov v horore Desolation 4 vlcsnap 2017 11 15 04h35m47s942 min desolation Smrteľná hra na lov v horore Desolation 5 vlcsnap 2017 11 15 04h34m33s433 desolation Smrteľná hra na lov v horore Desolation 6 vlcsnap 2017 11 15 04h35m23s106 desolation

Plagát:

Smrteľná hra na lov v horore Desolation 7 MV5BOTc3NDBlZDAtNjEwOC00N2ViLTk0ZmUtZDVlM2FkNzFhYTVhXkEyXkFqcGdeQXVyMjAwMDg3Mzk@. V1 SY1000 CR006701000 AL desolation