Prichádzajúci horor vás odnaučí klopať na cudzie dvere

Nikdy neklopať na cudzie dvere je pravidlom, ktorým sa po pozretí filmu Don’t Knock Twice budete riadiť do konca života.

Legendy a strašidelné príbehy z detských čias majú mnohokrát len jediný dôvod- vystrašiť. Ide o jednoduchú a účinnú metódu kontrolovať svoje ratolesti pomocou strachu, aby nevykonávali zakázanú činnosť. Seriózny problém nastáva v momente, kedy nejde len o obyčajné príbehy. O tom nám porozpráva film Don’t Knock Twice.

Chloe sa vráti do mestečka v ktorom strávila svoje detstvo. Prechádza si totiž turbulentnejším obdobím a obnovenie strateného vzťahu s jej matkou môže mať liečivé účinky. Pre Chloe je to však o to náročnejšie, že matka sa jej v mladosti vzdala pre jej problémy s drogami. Podarilo sa jej z toho dostať a vydláždiť si kariéru úspešnej umelkyne. Chloe vo svojom vnútri dúfa v podobný osud.

Zvrat nastane po otestovaní pravdivosti miestnej legendy putujúcej ulicami od čias detstva Chloe. V dome neďaleko údajne býva stará deti kradnúca čarodejnica. Legenda “Zaklop raz, hneď ju zobudíš . Zaklop dva razy, nikdy sa jej nezbavíš…” je so svojim posolstvom jednoznačná. Svoju roztržitosť Chloe rýchlo po dvojitom zaklopaní oľutuje. Démonická entita sa jej odmietne zbaviť a Chloe bude nútená opäť dôverovať žene, ktorá sa jej ako malej zbavila.

Chloe si so svojou matkou prejdú peklom, terorom a strachom, ktorého existenciu si nedokázali ani len predstaviť.

Pre režiséra Caradoga W. Jamesa ide o prvú skúsenosť s hororovým žánrom. O scenár sa však postarali Mark Huckerby a Nick Ostler, ktorých môžete poznať z filmu Howl (2015).

V Don’t Knock Twice si zahrali Lucy Boynton, Katee Sackhoff, či Javier Botet.

Film vyjde 3. februára a bude dostupný aj formou VOD.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát: