Kingov “Cintorín zvieratiek” dostal oficiálny trailer

Kingov "Cintorín zvieratiek" dostal oficiálny trailer 1 youtu.be VllcgXSIJkE 2 1 e1539195806785 2 Stephen King

Pozvanie na cintorín.

Len včera sme na našich sociálnych sieťach zdieľali oficiálny plagát k novej adaptácii Kingovho románu “Cintorín zvieratiek” a už tu máme aj veľmi príjemne pôsobiaci plnohodnotný trailer. Kým sa k nemu dostaneme, pripomeňme si niekoľko faktov o Kingovom originále.

Samotná predloha Cintorín zvieratiek (Pet Sematary, 1983) je považovaná za jeden z najdesivejších románov z mysle Stephena Kinga. Príbeh je o rodine, ktorá sa presťahovala neďaleko mesta Ludlow v štáte Maine. Po čudesných skúsenostiach jej členovia objavia lokálny cintorín, kde deti pochovávajú svojich domácich miláčikov. Dej sa neskôr dotýka údajného indiánskeho pohrebiska a legendy, podľa ktorej pochovanie zosnulého v pohrebisku privedie neživého k životu.

Stephen King sa v tomto románe sústredil na zdrvujúce emocionálne nočné mory a bolesť, ktorú každý jeden človek zažil alebo raz zažije. S. King v tomto románe predviedol, že horor ako žáner dokáže ísť do absolútnych hlbín psychológie strachu a svojimi desivými slovami pridusil všetky vekové kategórie, ktoré sa ku knihe dostali.

Scenárista Jeff Buhler sa v novej adaptácii sústredil práve na emocionálne elementy románu, nakoľko sú podľa neho integrálnou súčasťou predlohy, ba dokonca viac, než klasickejšie hororové scény, ktoré ste mohli vidieť v minulej adaptácii z roku 1989 a z pokračovania s názvom Pet Sematary II (1992).

O réžiu sa postarala dvojica Dennis Widmyer a Kevin Kölsch, ktorá je zodpovedná za horor Starry Eyes z roku 2014. Vo filme si zahrali Amy Seimetz, Naomi Frenette, Jason Clarke, Hugo Lavoie, Jeté Laurence, Alyssa Brooke Levine a ďalší.

Pet Sematary je z produkcie Alphaville Films a Paramount Pictures. Film vyjde v slovenských a českých kinách 11.04.2019 vďaka CinemArt.

Trailer:

Zábery z filmu:

Kingov "Cintorín zvieratiek" dostal oficiálny trailer 2 youtu.be VllcgXSIJkE 8 1 Stephen King Kingov "Cintorín zvieratiek" dostal oficiálny trailer 3 youtu.be VllcgXSIJkE 7 1 Stephen King Kingov "Cintorín zvieratiek" dostal oficiálny trailer 4 youtu.be VllcgXSIJkE 6 1 Stephen King Kingov "Cintorín zvieratiek" dostal oficiálny trailer 5 youtu.be VllcgXSIJkE 5 1 Stephen King Kingov "Cintorín zvieratiek" dostal oficiálny trailer 6 youtu.be VllcgXSIJkE 4 1 Stephen King Kingov "Cintorín zvieratiek" dostal oficiálny trailer 7 youtu.be VllcgXSIJkE 2 1 Stephen King Kingov "Cintorín zvieratiek" dostal oficiálny trailer 8 youtu.be VllcgXSIJkE 1 1 Stephen King

Plagát:

Kingov "Cintorín zvieratiek" dostal oficiálny trailer 9 43390807 2408242322736259 792186415436791808 n Stephen King

Zdieľať: