Blízke stretnutie tretieho druhu? Dokument prezradí pravdu

Blízke stretnutie tretieho druhu alebo niečo úplne iné?

Veríte na mimozemšťanov? Táto otázka má vždy rozličné odpovede, no málokto je ochotný s presvedčením tvrdiť, že v tak nepredstaviteľne obrovskom priestore s rovnakými prísadami na život jednoducho nie je šanca na vznik inteligentného života. V tomto bode ide už len o filozofické debaty, či sa môže jednať o mikroorganizmy alebo šišaté hlavy.

No sú aj takí, ktorí sú presvedčení o tom, že mimozemské civilizácie nás sprevádzajú od čias našej existencie. Nielenže nás sledujú z oblohy a občas vydupú umenie do polí, no podľa všetkého nám postavili aj pyramídy.

V každom prípade, história je plná údajných spozorovaní mimozemských lodí, či samotných ufóncov. Stačí spomenúť Roswell či Los Angeles a nejednému sa objavia vzrušené iskričky v očiach. No jedno slávne neslávne stretnutie s údajným mimozemšťanom má aj Západná Virgínia, resp. mestečko Flatwoods.

Píše sa 12. september roku 1952 a dvaja bratia vo svojich detských rokoch na večernej oblohe spozorovali žiarivý objekt, ktorý sa rútil k zemi. Okamžite utekali za svojou matkou, ktorá zalarmovala ďalšie staršie miestne deti a spoločne sa vybrali na miesto dopadu. Tam zbadali “pulzujúcu guču ohňa”, ktorú sprevádzala zvláštna hmla spôsobujúca podráždenie očí a nosa.

To však nebolo všetko. Podľa spovedí miestnych obyvateľov totižto viacerí uvideli aj entitu ako z iného sveta. Bola vysoká takmer 2 metre, nosila zelenú sukňu, mala dlhé ruky, tvár vo forme esa a oblasť neľudských očí žiarila načerveno. Niekoľkí svedkovia boli neskôr hospitalizovaní. Boleli ich hrdlá, oči a zvracali.

Odvtedy sa tejto kreatúre hovorí Monštrum z Flatwoods, no čo sa skutočne udialo?

Dozviete sa v apríli budúceho roku, kedy vyjde dokumentárny film The Flatwoods Monster: A Legacy of Fear od Setha Breedlova (The Mothman of Point Pleasant) z produkcie Small Town Monsters.

Vo filme sa rozrozprávajú dvaja pôvodní svedkovia a nadobro spečatia pravdu, ktorú 12. septembra v roku 1952 uvideli na vlastné oči. Aby sme však boli objektívni, skeptickí vyšetrovatelia a letecká zložka USA v roku 2000 dospeli k záverom, že ponad Západnú Virgíniu 12. septembra 1952 preletel meteorit a dopadol do rieky Elk, nachádzajúcej sa len 18 km od Flatwoods. V ten večer boli rovnako zdokumentované videnia červených blikajúcich svetiel. Išlo o navigačné/hazardné svetelné upozornenia na lietadlách.

Čo sa týka zvláštnej kreatúry, racionálne vysvetlenie smeruje k sove. Opis pohybu bytosti, nekonzistentný opis rúk a “esoidná” hlava ukazujú na tohto okrídlenca. Červenými tónmi v očiach entity mohli byť odrazy svetelných upozornení a spomínaná zelená sukňa bola jednoducho listnatá príroda. Náhle ochorenie svedkov nieslo symptómy hystérie.

Či už išlo o ufónca alebo o sovu, jasné je to, že Monštrum z Flatwoods žije v podobe legendy, ktorá sa stala identitou mesta.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát: